Tehniskā SEO optimizācija attiecas uz tehniskajiem aspektiem, kuri nepieciešami, lai mājaslapa būtu pieejama, indeksējama un saprotama meklētājprogrammām. Šī procesa mērķis nav tieši saistīts ar saturu vai atpakaļsaitēm, bet gan ar mājaslapas infrastruktūru un tehnisko iestatījumu optimizāciju.
Galvenie tehniskās SEO aspekti ietver:
- Mājaslapas ielādes ātrums: Optimizēšana, lai lapas ielādētos ātri, jo meklētājprogrammas ņem vērā lapas ielādes laiku kā ranga faktoru. Tas ietver servera reakcijas laika samazināšanu, attēlu un skriptu optimizāciju u.c.
- Mobilā pielāgojamība: Nodrošināšana, ka mājaslapa ir pilnībā pieejama un lietojama no mobilajām ierīcēm, jo Google izmanto “mobile-first indexing”, kas nozīmē, ka mobilo versiju uzskata par galveno.
- Drošība: Pāreja uz HTTPS no HTTP, jo drošie savienojumi ir Google ranga faktors un uzlabo lietotāju uzticību.
- XML Sitemap: Izveidošana XML vietnes kartes, kas palīdz meklētājprogrammām atrast un indeksēt visas svarīgās lapas jūsu mājaslapā.
- Robots.txt fails: Pielāgošana faila, kas norāda meklētājprogrammu robotiem, kādas lapas indeksēt vai ignorēt.
- Struktūrdati (Schema Markup): Pievienošana papildu datiem HTML kodā, lai palīdzētu meklētājprogrammām saprast lapas saturu un attēlot to bagātinātos meklēšanas rezultātos.
- Dublikātu satura novēršana: Izmantošana kanonisku tagu vai 301 novirzīšanu, lai novērstu satura dublikātu problēmas.
- URL struktūra: Veidošana skaidru, loģisku un SEO draudzīgu URL, kas atspoguļo lapas saturu.
- 404 kļūdu pārvaldība: Pārraudzīšana un labošana bojātu saišu, kā arī nodrošināšana, ka 404 lapas ir informatīvas, lai nezaudētu lietotājus.
- Pārveidošana (Redirection): Izmantošana pareizo 301/302 novirzījumu, lai pārveidotu veco saturu uz jauno, nezaudējot atpakaļsaites un SEO autoritāti.
- Servera reakciju kodi: Pārbaudīšana, lai nodrošinātu, ka serveris atbild ar pareizajiem HTTP statusa kodu, piemēram, 200 (OK) lapām, kuras ir pieejamas, vai 410 (Gone) lapām, kas ir neatgriezeniski noņemtas.
- Vietnes arhitektūra: Izveidošana loģiskas lapu hierarhijas, kas atvieglo meklētājprogrammām un lietotājiem navigāciju.